Cookie Consent by PrivacyPolicies.com
Intrerupator cu card PNI

Intrerupator cu card PNI ES100 Mifare 13.56MHz

Telecomanda suplimentara pentru releu PNI CA500

Telecomanda suplimentara pentru releu PNI CA500

Releu cu telecomanda PNI CA500 pentru comanda 1 sau 2 usi de garaj, porti, bariere, 2 relee, alimentare 12V

Releu comanda 2 usi cu o telecomanda.
59,99 RON
Disponibilitate: în stoc
SKU
PNI-CA500

Releu cu telecomanda PNI CA500

Comandă de la distanță

Cu o gamă largă de aplicații, PNI CA500 poate controla uși de garaj, porți de acces, lifturi, elevatoare, yale electromagnetice etc. Dispozitivul include un transmițător (telecomandă) și un receptor cu 2 relee independente unul de altul.

Moduri de funcționare

Prin poziționarea jumper-ului de pe placa de bază, se pot programa mai multe moduri de funcționare a celor doua relee:

1. mod manual (prin apăsarea butonului de pe telecomandp, releul corespunzator se va închide și se va deschide);

2. mod automat (după eliberarea butonului de pe telecomandă, releul corespunzător revine la stadiul inițial); setarea din fabrica.

3. mod dual (un releu închide și celălalt releu deschide).

Releu cu telecomanda PNI CA500

Releu cu telecomanda PNI CA500

Număr maxim de telecomenzi

Releul cu telecomandă PNI CA500 poate înrola până la 18 de telecomenzi.

Învățarea unei noi telecomenzi presupune să apăsați scurt butonul de învațare. LED-ul se aprinde. Apasăți butonul A de pe telecomandă. LED-ul roșu clipește de 3 ori apoi rămâne aprins pentru a confirma învătarea butonului A pentru comanda primului releu. LED-ul roșu rămâne aprins. Apăsați butonul B de pe telecomandă. LED-ul roșu clipește de 3 ori apoi se stinge pentru a confirma învățarea. Repetați procedura pentru învățarea de telecomenzi suplimentare.

 

Prezentare video

Sursa de tensiune in comutatie PNI ST3 4A RO

Prezentare releu cu telecomanda PNI CA500